Plener malarski pt. „Pierwsze koty za płoty”

4 czerwca 2016 roku na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu odbyła się pierwsza edycja pleneru malarskiego pt. „Pierwsze kotu za płoty”. Plener dla młodzieży szkolnej zorganizowany został przez Kozienicki Dom Kultury. Z naszej szkoły w tym wydarzeniu wzięły udział cztery osoby: Zuzanna Maj i Oliwia Mirecka z klasy 5 d, Łukasz Wójtowicz z klasy 5 e oraz Katarzyna Bolek z klasy 6 d. Plener poprowadzili artyści malarze, którzy również są wykładowcami w Radomskim Liceum Plastycznym: Grzegorz Kwiecień oraz Jan Jasiński. Plener rozpoczął się krótkim wykładem dotyczącym wyboru techniki i narzędzi malarskich a następnie został opisany temat pleneru – pejzaż z elementami folkloru. Najpierw uczniowie wykonali szkic malarski techniką akwareli a następnie przystąpili do wykonania obrazu techniką akrylową na płótnie. Podczas wykonywania swoich dzieł młodzież otrzymywała cenne wskazówki i porady od artystów. Po czterogodzinnej sesji malarskiej odbyła się prezentacja efektów pracy. Na koniec uczniowie otrzymali certyfikaty oraz pamiątkowe upominki.

• Plener malarski