X Edycja „Pleneru nadwiślańskiego”

W środę 8 czerwca 2016 roku odbyła się jubileuszowa X Edycja „Pleneru nadwiślańskiego” w Publicznej Szkole Podstawowej w Ryczywole. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Wiktoria Moniak i Kinga Norowska z klasy 4 c oraz Zuzanna Puzio kl. 3 i Paulina Jastrzębska kl. 2. Plener odbywał się w malowniczym miejscu, nad rzeką Radomką, gdzie uczniowie za zadanie mieli zinterpretować plastycznie fragment pejzażu. Technika wykonania była dowolna. Po dwóch i pół godzinie intensywnej pracy artystycznej w terenie uczestnicy przenieśli się do budynku szkoły, gdzie przygotowany był słodki poczęstunek. W trakcie odpoczynku jury wybierało najlepsze prace. Poziom pleneru był bardzo wysoki dlatego zrezygnowano z przyznawania I, II i III miejsca. Najlepsze prace zostały wyróżnione. Były wśród nich dzieła naszych dziewczynek. Wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Puzio z kl. 2 i Wiktoria Moniak z kl. 4. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

• X Edycja "Pleneru nadwiślańskiego"