Bezpieczne ferie 2017

Już niebawem rozpoczną się długo oczekiwane ferie. Dla wszystkich uczniów to czas odpoczynku, zabaw z kolegami i beztroski.

Dnia 25.01.2017 r w PSP nr 1 w Kozienicach odbył się apel pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe”. Apel został przygotowany przez Panią Barbarę Mikos wraz z uczniami klasy Va.

Uroczystość skierowana była do wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniowie poruszali ważne kwestie związane z zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie zabaw zimowych – zabaw na łyżwach, sankach, nartach, ubieraniem się adekwatnie do pogody i noszeniem odblasków po zmroku, ale też przestrzegali przed kontaktami z nieznajomymi także w sieci. Prezentowali rady jak spędzić ferie przyjemnie, pożytecznie a przede wszystkim bezpiecznie. Cieszymy się, że sposób ujęcia tematyki spotkał się z miłym przyjęciem zarówno wśród uczniów jaki i nauczycieli. Obecni mł. asp. Ilona Tarczyńska oraz sierż. szt. Norbert Kander z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach omówili zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przez uczniów zasad bezpieczeństwa apelując o rozsądek i ostrożność, zaś Pani dyrektor Maria Sampolińska życzyła wszystkim dzieciom i nauczycielom śnieżnych i radosnych ferii oraz powrotu do szkoły w dobrych humorach i w pełni sił.

• Bezpieczne ferie 2017