Sposób na czas wolny – czytanie książęk

CZYTANIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA, JAKĄ SOBIE LUDZKOŚĆ WYMYŚLIŁA – pod takim hasłem dnia 25 maja 2018 roku uczniowie klasy 4 b pod opieką wychowawcy Pani Magdaleny Kalbarczyk wystąpili przed społecznością szkolną prezentując program artystyczny   pt. „ Sposób na czas wolny – czytanie książek”.
Uczniowie przedstawili historię książki poczynając od rysunków w epoce kamiennej, poprzez gliniane tabliczki, papirus, papier wydrukowany przez Chińczyków, aż do wynalezienia druku przez Gutenberga. Dziewczynki oraz chłopcy słowami wierszy przekonywali, ze książka naprawdę może być najlepszym przyjacielem człowieka i warto po nią sięgać w każdej chwili.Poza tym uczniowie – książki prosiły czytelników, aby o nie dbali na co dzień, nie rysowali po stronicach, nie wyrywali kartek, nie czytali podczas jedzenia, ustawiali książki na półkach i często odwiedzali bibliotekę. Mamy nadzieję, że nasz apel pomógł widzom zrozumieć, jak ważną rolę w życiu człowieka pełni czytanie książek .Wszystkim zyczymy, aby zarazili się pasją czytania i nie mogli już sobie wyobrazić ani jednego dnia bez książek.

• Apel nt. czyytelnictwa