ŚLUBUJEMY

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach. W tym roku miało ono miejsce 26 października. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Powodem z pewnością była sama uroczystość. Pierwszaki dedykowały swoje Ślubowanie Niepodległej Polsce w 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Podczas ceremonii 50 pierwszaków w obecności dyrekcji szkoły, wychowawców Pani Małgorzaty Ordyńskiej i Pani Małgorzaty Lewikowskiej oraz swoich najbliższych: rodziców, dziadków, rodzeństwa złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie wicedyrektor szkoły Pani Danuta Jakóbiak dokonała aktu pasowania na ucznia.
Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Każdy uczeń otrzymał piękną pamiątkową książkę i legitymacje szkolną. Następnie dzieci udały się do swoich sal na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.
Ten dzień z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich pierwszaków. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które złożyli będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.
Małgorzata Lewikowska
Małgorzata Ordyńska