Rozpoczęcie roku szkolnego

UWAGA UCZNIOWIE
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się o godz. 9:00 na placu szkolnym (parking).

Organizacja dowożenia w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 01.09.2021r.:
Przywóz uczniów z kierunku Aleksandrówki oraz Przewozu na godz. 9.00.
Odjazd wszystkich uczniów o godz. 10.00.


Sąsiedzie, czy już się spisałeś?

Jeśli masz już za sobą udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021, to bardzo dobrze – zyskałeś Ty i Twoja gmina. Jednak dla przyszłości Twojej „małej ojczyzny” niezwykle ważne jest, aby w Twoje ślady poszli wszyscy inni mieszkańcy gminy. Dlatego podczas pogawędek z sąsiadami i znajomymi warto pytać, czy też już wywiązali się z tego obowiązku.

Dane zebrane podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 będą podstawą do bardzo wielu prorozwojowych i ważnych społecznie przedsięwzięć i inwestycji w Twojej gminie. Dlatego tak istotne jest, aby w spisie wzięło udział 100% mieszkańców Twojej gminy.

Wyjaśnij sąsiadom, że spis jest łatwy

Udział w spisie w przypadku jednej osoby zajmuje zaledwie 10 minut. Pytania są jasno sformułowane i nie powinny nastręczać trudności. Uczul tylko sąsiadów, że warto znać powierzchnię użytkową mieszkania – niektóre spisujące się osoby miały z tym problem. Warto też uświadomić ich – bo dotyczy to wielu rodzin – że padają pytania o osoby zameldowane w mieszkaniu, ale mieszkające za granicą. Powinni też pamiętać o spisaniu dzieci, które jako osoby nieletnie nie mogą samodzielnie wypełnić formularza spisowego.

Podpowiedz, jak się spisać

Najwygodniejsze i najszybsze metody spisowe to:
– Internet: aplikacja spisowa jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/,
– telefon: infolinia spisowa działa pod numerem 22 279 99 99 (wybieramy klawisz „1”, czyli „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”, potem znów „1” – „Spisz się przez telefon”).

Jeśli rozmawiasz z osobą starszą, która nie ma komputera i boi się zadzwonić na infolinię, zachęć ją do spisania się w Gminnym Punkcie Spisowym działającym w każdym urzędzie gminy/miasta. W przypadku osób schorowanych warto zaoferować pomoc w postaci podwózki do urzędu.

Cały czas w terenie pracują rachmistrzowie, którzy przeprowadzają spis w mieszkaniach. Trzeba jednak pamiętać, że mają oni bardzo dużo pracy. Poza tym, osoby starsze mogą mieć obawy, żeby wpuścić do domu obcą osobę.

Nie ma pytań o finanse!

Jeśli sąsiedzi boją się, że spis posłuży do nałożenia na nich jakichś nowych dodatkowych podatków czy opłat, wyjaśnij, że w formularzu nie ma żadnych pytań o zarobki, majątek, konta bankowe czy oszczędności.

Dopinguj do jak najszybszego spisania się

Wiele osób odkłada spis na sam koniec – im bliżej 30 września, tym większe ryzyko, że rachmistrzowie telefoniczni oraz pracownicy Gminnych Biur Spisowych nie będą w stanie pomóc się spisać wszystkim zainteresowanym, a połączenie z infolinią spisową będzie wymagało więcej czasu i cierpliwości. Dlatego zachęcaj sąsiadów do jak najszybszego wypełnienia obowiązku spisowego i uniknięcia niepotrzebnej nerwówki.

Pomóż uniknąć kary

Należy pamiętać, że zaniedbanie obowiązku spisowego może oznaczać dotkliwą karę. W przypadku uporczywej odmowy spisania się sąd może nałożyć grzywnę w wysokości nawet do 5 tys. zł. Warto o tym przypomnieć sąsiadom, żeby nie narażali się niepotrzebnie na przykre konsekwencje zlekceważenia spisu.

Bądź dobrym sąsiadem!

Narodowy Spis Powszechny 2021 jest niezwykle ważny dla Ciebie, Twojej rodziny i całej Twojej „małej ojczyzny”. Tę świadomość staraj się propagować wśród swoich sąsiadów: przypomnij o obowiązku spisowym i zaoferuj pomoc tym, dla których spis nie jest tak łatwy, jak dla Ciebie.

Jak spisać się szybko?

Już wrzesień, a Ty wciąż się nie spisałeś? Sprawdź, jak możesz wypełnić obowiązek spisowy szybko, bezpiecznie i wtedy, kiedy chcesz.

Najprostszą i najwygodniejszą metodą jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Logujesz się podając identyfikator PESEL lub przez profil zaufany.

Formularz możesz wypełnić dla wszystkich osób, z którymi mieszkasz (np. małżonek, dzieci). Do wypełnienia formularza nie musisz się specjalnie przygotowywać, ale miej pod ręką swój numer PESEL (i domowników, jeśli wypełniasz ich formularze). Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, przypomnij sobie, w którym roku budynek został oddany do użytkowania.

Jeśli masz taką możliwość, pomóż starszym członkom Twojej rodziny w wypełnieniu formularza lub, jeśli wyrażą zgodę, zrób to za nich. Dla seniorów kontakt z rachmistrzem może budzić lęk i obawę o swoje bezpieczeństwo.

Jak można się spisać bez Internetu?

Do końca września jest również możliwość spisania się przez telefon. Ta metoda to odpowiednia opcja dla osób, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza. Wystarczy zadzwonić na Infolinię Spisową 22 279 99 99 i postępować zgodnie z komunikatami. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pod koniec września może być duże obciążenie Infolinii i ta metoda nie będzie tak szybka jak samospis internetowy.

Jeśli w najbliższym czasie będziesz w urzędzie gminy/miasta, możesz skorzystać z punku spisowego i wypełnić formularz spisowy z pomocą przeszkolonej osoby. Wypełnienie obowiązku spisowego w urzędzie gminy/miasta przebiega bardzo sprawnie, jednak trzeba dostosować się do godzin otwarcia Urzędu. Warto również pamiętać, że im bliżej do końca spisu również w punkcie spisowym, czas oczekiwania na dostęp do komputera z Internetem i wsparcie pracownika urzędu gminy może się wydłużyć. Zwlekając z wypełnieniem obowiązku spisowego do ostatniej chwili ryzykujesz konieczność poświęcenia więcej czasu.

Podczas tegorocznego spisu powszechnego informacje zbierane są również przez rachmistrzów spisowych. Jeśli skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możesz odmówić mu przekazania danych! Wypełnienie formularza z rachmistrzem przebiega bardzo sprawnie i bezpiecznie.

Jeśli chcesz się spisać szybko, bezpiecznie i wygodnie w domu, wejdź na https://spis.gov.pl i spisz przez Internet! To naprawdę proste! Jeśli sam sobie nie poradzisz, skorzystaj z pomocy najbliższych bądź urzędników.


Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc! Nie czekaj do ostatniego dnia września!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się 30 września. Zostało już naprawdę niewiele czasu, aby wypełnić obowiązek spisowy.

Spis powszechny trwa od początku kwietnia. W województwie mazowieckim do tej pory spisało się ponad 60% mieszkańców. Do spisania pozostaje więc jeszcze sporo osób, które najczęściej wiedzą o spisie, ale wypełnienie formularza odkładają na ostatnią chwilę. Warto jednak pamiętać, że im dłużej będziemy czekać, tym większe prawdopodobieństwo stresu i problemów związanych np. z logowaniem do aplikacji spisowej lub połączeniem z infolinią spisową w ostatnich dniach września.

Jeszcze się nie spisałeś? Spodziewaj się rachmistrza

Z osobami, które nie spisały się przez Internet, telefon lub w punkcie spisowym w urzędzie miasta/gminy, skontaktuje się rachmistrz spisowy. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (art. 17a ust. 1-3), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz. Dlatego nie warto zwlekać z wypełnieniem formularza, to zajmuje naprawdę tylko kilka minut!

Spis powszechny – unikalne dane zbierane tylko raz na dziesięć lat

Myślenie, że spis mnie nie dotyczy to błąd! Spis powszechny jest obowiązkowy dla każdego! Odbywa się on zaledwie raz na dziesięć lat. Wypełnienie formularza trwa kilka minut – czy to naprawdę dużo w porównaniu do czasu, jaki spędzamy np. oglądając przerwę reklamową w telewizji?  

Zebrane w spisie powszechnym informacje służą do planowania i podejmowania działań dotyczących przyszłości naszych rodzin, edukacji, opieki zdrowotnej, nawet infrastruktury transportowej. Przykład? W trakcie spisu powszechnego będziemy proszeni o podanie miejsca zamieszkania oraz lokalizację miejsca pracy. Dzięki temu statystycy sprawdzą, jak wyglądają dojazdy do pracy na poziomie kraju, województwa, a nawet gminy. To z kolei pozwoli władzom lokalnym poznać potrzeby transportowe mieszkańców i organizować połączenia w regionie.

Nie warto więc odkładać udziału w spisie na później. To jedyne badanie statystyczne, które daje nam możliwość wpływu na decyzje dotyczące naszego otoczenia. Następna taka szansa będzie dopiero za 10 lat!

Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl


Plan dowozów ->pobierz

Rozpoczęcie roku szkolnego

UWAGA UCZNIOWIE
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się o godz. 9:00 na placu szkolnym.

W przypadku niepogody rodzice dzieci z odziału „0” oraz klasy I mogą wejść  z dzieckiem do wyznaczonej sali (1 dziecko +1 rodzic) przy zachowaniu środków ostrożności (dezynfekcja rąk, maseczka zasłaniająca usta i nos, zachowanie dystansu).

Organizacja dowożenia w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 01.09.2021r.:
Przywóz uczniów z kierunku Aleksandrówki oraz Przewozu na godz. 9.00.
Odjazd wszystkich uczniów o godz. 10.00.


Drodzy Rodzice !

W bieżącym roku szkolnym stołówka szkolna rozpocznie żywienie od dnia  06.09.2021 r  /poniedziałek/.

Proszę o zapisy dzieci do dnia 02.09.2021r. na adres e-mail:

intendentpsp1@interia.pl

W treści informacji należy podać:
–   imię i nazwisko dziecka
–   klasę
–   imię i nazwisko rodzica


Wyprawka pierwszoklasisty w roku szkolnym 2021/2022

Pobierz

1. Wyposażenie piórnika:

  • 2 ołówki miękkie,
  • kredki ołówkowe,
  • temperówka,
  • nożyczki ( z zaokrąglonymi końcówkami),
  • klej w sztyfcie,
  • gumka do ścierania,
  • linijka.

2. Zeszyty:

  • 16 kartkowy w trzy linie ( najlepiej z czerwoną liniaturą),
  • 16 kartkowy w kratkę,
  •  dodatkowy zeszyt 16 kartkowy  w kratkę – kontaktowy.

Zeszyty, podręcznik i ćwiczenia powinny być obłożone i podpisane.

SZKOŁA ZAPEWNIA UCZNIOM DARMOWE PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA DO EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ I JĘZYKA OBCEGO

3. Przybory plastyczno – techniczne, które zostają w klasie:

TECZKA TEKTUROWA– z rączką – podpisana imieniem i nazwiskiem, a w niej:  

  • 1 blok rysunkowy z białymi kartkami A4,
  • 1 blok rysunkowy z  kolorowymi kartkami A4,
  • 1 blok  techniczny z białymi kartkami A4,
  • 1 blok techniczny z kolorowymi kartkami A4,
  • kredki świecowe,
  • flamastry,
  • papier kolorowy: 1 zwykły i 1 samoprzylepny,
  • plastelina,
  • farby plakatowe,
  • 3 pędzle ( cienki, średni i gruby),
  • kubeczek na wodę,
  • podkładka plastikowa śniadaniowa( łatwa do wytarcia) do malowania farbami ( większa niż kartka z bloku)
  • TECZKA TEKTUROWA- A4 wiązana lub na gumkę,-(na prace plastyczne dzieci) -podpisana imieniem i nazwiskiem.


4. Strój gimnastyczny

  • biała koszulka z krótkim rękawem,
  • krótkie spodenki gimnastyczne: czarne lub granatowe,
  • worek na strój gimnastyczny podpisany imieniem i nazwiskiem.

5. Strój na basen

  • Strój kąpielowy, ręcznik, czepek, okulary, klapki.

6. Obuwie zamienne na jasnej podeszwie w worku


Wyprawka sześciolatka w roku szkolnym 2021/2022

  • Piórnik typu tuba lub saszetka;
  • 2 Ołówki;
  • Kredki ołówkowe (zalecane trójkątne – kształtują nawyk prawidłowego chwytu narzędzia pisarskiego);
  • Kredki świecowe;
  • Gumka;
  • Temperówka;
  • Chusteczki higieniczne suche (w pudełku) i mokre;
  • Podkładka do lepienia i malowania;
  • Farby plakatowe;
  • Farby akwarelowe;
  • Pędzelki: cienki i gruby (ze sztywnym włosiem);
  • Pojemnik na wodę (stabilny);
  • Plastelina:
  • Ciastolina;
  • Klej w sztyfcie;
  • Klej MAGIC;
  • Blok techniczny mały i duży;
  • Blok techniczny kolorowy mały i duży;
  • Białe kartki ksero – 50 sztuk;
  • Nożyczki – zaokrąglone;
  • Zeszyt do korespondencji;
  • Teczka biurowa;
  • Papier kolorowy;
  • Bibuła karbowana – różne kolory;
  • Worek i buty zmienne na białej podeszwie, na zajęcia ruchowe biała koszulka i czarne lub granatowe spodenki;
  • Ubrania na zmianę – koszulka, spodenki, majteczki, skarpetki.

ZAJĘCIA  ADAPTACYJNE

Zapraszamy dzieci 3 – letnie na zajęcia adaptacyjne (1 rodzic – 1 dziecko) w dniu 25.08.2021 r. w godzinach od 10.00 do 13.00.

Dorosłych obowiązuje reżim sanitarny (maseczka, dezynfekcja rąk, dystans społeczny).

Oddział przedszkolny „Po schodkach” w PSP nr 1 w Kozienicach rozpoczyna pracę dnia 1.09.2020.

Praca oddziału odbywa się w godzinach od 7:00 – 17:00.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA  NA PIERWSZY DZIEŃ POBYTU DZIECKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
,,PO SCHODKACH”:

–  ubrania na zmianę (bluzka, spodnie lub spódnica, majtki, skarpetki, rajstopy)

–  kapcie

–  piżamka, poduszka, kołderka lub kocyk, prześcieradło- najlepiej z gumką (jeśli dziecko będzie leżakowało),

– przybory plastyczne(ciastolina i plastelina, kredki ołówkowe, kolorowanka,strugaczka, nożyczki, klej, piórnik, w którym będą schowane wyżej wymienione elementy.)

Prosimy o bezwzględne podpisanie imieniem i nazwiskiem dziecka każdego z wyżej wymienionych elementów.

Ze względu na obostrzenia COVID19 w związku z zachowaniem bezpieczeństwa, dzieci nie mogą zabierać zabawek z własnych domów i przynosić do placówki.

Wychowawcy.


Spis nie wyklucza osób z niepełnosprawnością!

Narodowy Spis Powszechny 2021 to jedyne badanie, które pozwoli poznać liczbę osób dotkniętych niepełnosprawnością oraz ich sytuację życiową. Aby ułatwić im udział w spisie, przygotowano szereg udogodnień: wsparcie tłumaczy Polskiego Języka Migowego, pomoc infolinii spisowej oraz możliwość obsługi formularza spisowego przez osoby niewidome.

Temat niepełnosprawności jest bardzo istotną częścią Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). W formularzu pojawiają się m.in. pytania dotyczące zdolności wykonywania codziennych czynności oraz orzeczeń o niepełnosprawności. Nie należy się obawiać, że te wrażliwe dane będą komukolwiek przekazywane. Informacje dotyczące każdej osoby są w pełni anonimowe, bezpieczne i objęte tajemnicą statystyczną.

Dlaczego warto odpowiedzieć na pytania o niepełnosprawność

Dzięki NSP 2021 poznamy aktualną liczbę osób w Polsce z różnymi niepełnosprawnościami. Dowiemy się też dokładnie, jakie są ich rodzaje i przyczyny. Te informacje są niezwykle ważne i cenne z punktu widzenia osób o szczególnych potrzebach oraz organizacji działających na ich rzecz. Dzięki tym danym możliwe będzie planowanie i wspieranie dobrostanu osób z niepełnosprawnościami w danej gminie czy powiecie.

Z myślą o osobach niesłyszących lub niedosłyszących zapewniono wsparcie tłumacza Polskiego Języka Migowego (PJM). Wystarczy wypełnić formularz zamówienia kontaktu w języku migowym dostępny na stronie https://kontaktmigowy.stat.gov.pl/  i wybrać dogodny dla siebie termin spisu.

Każdy Gminny Punkt Spisowy ma dostęp do tłumacza PJM on-line. Z tego rozwiązania można też skorzystać bezpośrednio z domu. Na stronie https://pjm.spis.gov.pl/ dostępne są również pytania do Narodowego Spisu Powszechnego 2021 przetłumaczone na Polski Język Migowy.

Wsparciem dla osób o szczególnych potrzebach służy też infolinia spisowa – obowiązek spisowy można wypełnić dzwoniąc pod numer 22 279 99 99. Najpierw trzeba wybrać klawisz „1”, aby wybrać „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”, potem znów wybieramy „1”, czyli „Spisz się przez telefon”.

Dla osób z dysfunkcją wzroku przygotowano formularz spisowy w specjalnie dostosowanej dla nich formie.

Wsparcie organizacji lub rodziny

W razie wątpliwości co do spisu można się też zwrócić do organizacji wspierających osoby niepełnosprawne.

W wypełnieniu obowiązku spisowego mogą pomóc członkowie rodziny lub inne bliskie osoby. Formularz spisowy może wypełnić inna osoba, oczywiście za wiedzą osoby spisywanej i zgodnie z udzielonymi przez nią odpowiedziami. Wsparcia mogą też udzielić organizacje wspierające osoby o szczególnych potrzebach.


Dlaczego w spisie powszechnym są pytania o mieszkanie?

Każdy zdaje sobie sprawę, że mieszkania nie są zwykłym towarem czy dobrem konsumpcyjnym. Warunki, w jakich mieszkamy, mają ogromny wpływ na nasze życie rodzinne i zawodowe. Dlatego informacje o mieszkaniach zbierane były we wszystkich spisach powszechnych w naszym kraju już od 100 lat!

Obecnie temat mieszkań, ich cen i dostępności wzbudza wiele emocji. Z tego powodu narasta wiele mitów na temat pytań o mieszkania w spisie powszechnym. Jeśli ktoś podejrzewa, że w ten sposób ktoś zamierza kontrolować jego majątek lub zbiera informacje do podatku katastralnego, to koniecznie powinien przeczytać tekst do końca.

Po co komu wiedza o mieszkaniach?

Pełna nazwa spisu – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – pokazuje, jak ważne w spisie jest zbadanie sytuacji mieszkaniowej w Polsce. Ma ona bowiem ogromne przełożenie na sytuację społeczną oraz demograficzną naszego kraju.

Od sytuacji mieszkaniowej uzależniona jest często decyzja o założeniu lub powiększeniu rodziny. Jest to kwestia nie tylko metrażu, ale też sytuacji własnościowej – brak własnego lokum, może zniechęcać do decyzji o małżeństwie czy dzieciach.

Mieszkanie – a raczej jego lokalizacja – determinuje też życie zawodowe. Jeśli miejsce zamieszkania jest dobrze skomunikowane, położone blisko dużego lokalnego rynku pracy, znacznie łatwiej o atrakcyjne i dopasowane do naszych preferencji zatrudnienie. Łatwiej też planować komunikację publiczną.

Ogólnie znany jest fakt, iż mamy do czynienia z poważnym deficytem mieszkań – dzięki spisowi powszechnemu mamy możliwość dokładnie poznać jego skalę, a także miasta i gminy, w których ten problem jest szczególnie odczuwalny.

Pytanie o powierzchnię mieszkania

Celem pytania o powierzchnię mieszkania nie jest poznanie jego wartości, która zależy od wielu innych czynników. Chodzi tu przede wszystkim o zbadanie warunków, w jakich mieszkają Polacy. Przykładowo 30-metrowe mieszkanie dla jednej osoby może być względnie komfortowe, dla 5-osobowej rodziny będzie zdecydowanie za ciasne.

Spis a podatek katastralny

W wielu internetowych wypowiedziach pojawia się temat rzekomego związku spisu powszechnego i planów wprowadzenia podatku katastralnego. Łączenie tych dwóch wątków nie ma jednak żadnego racjonalnego uzasadnienia. W formularzu spisowym NIE MA PYTAŃ O WSZYSTKIE POSIADANE NIERUCHOMOŚCI ANI O ICH WARTOŚĆ. Pytanie spisowe na temat własności dotyczy jedynie mieszkania, w którym mieszkamy. Celem tego pytania nie jest badanie majątku Polaków, tylko sprawdzenie, jak wiele osób i rodzin mieszka we własnych mieszkaniach.

Warto też pamiętać, że stan prawny nieruchomości (w tym kwestie własności) jest precyzyjnie opisany w księgach wieczystych. Jeśli ktoś zatem myśli, że podatek katastralny byłby kiedykolwiek wprowadzony, to głównym źródłem informacji o właścicielach nieruchomości byłyby właśnie księgi wieczyste, a nie, dość oszczędne w tym zakresie, dane spisowe. Należy podkreślić, że wszystkie zbierane informacje są CHRONIONE TAJEMNICĄ STATYSTYCZNĄ – więc nie ma możliwości, by informacje dotyczące pojedynczych mieszkań czy nieruchomości były przekazywane poza statystykę publiczną.

Ze względu na duże znaczenie, pytania o mieszkanie były we wszystkich spisach powszechnych od 1921 roku. Nie jest to temat nowy. Nie ma zatem żadnego powodu do obaw i zwlekania ze spisem do września. W razie wątpliwości co do pytań dotyczących naszego mieszkania, warto zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.


Czy już się spisałeś?

Wystartował konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności
i Mieszkań 2021.
Im więcej mieszkańców spisze się przez Internet, tym większe szanse na zwycięstwo!
 
 
 
 

 

Dzwoni numer 22 828 88 88?  Odbierz, to rachmistrz spisowy!

Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na razie tylko przez telefon. Niestety wiele osób ignoruje połączenia od nich lub boi się je odebrać. Należy pamiętać, że rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów: 22 828 88 88 oraz za pośrednictwem infolinii spisowej 22 279 99 99. Te połączenia warto odbierać, żeby z pomocą rachmistrza szybko i wygodnie wywiązać się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). 

Rachmistrzowie telefoniczni zaczęli drugi miesiąc pracy. Dzwonią do mieszkańców Polski, aby pomóc się spisać. Niestety wiele osób, którym chcą zaoferować swoje wsparcie, odmawia rozmowy lub odrzuca połączenie nie sprawdzając nawet, kto dzwoni.

Czy to oszust?

Odbierając telefon z nieznanego nam dotąd numeru trzeba zawsze zachowywać ostrożność. W czasie NSP 2021 mogą zdarzać się przypadki podszywania się oszustów pod rachmistrza. Należy koniecznie pamiętać, że rachmistrz nie żąda od Państwa pieniędzy, nie pyta o majątek lub dochody. W prosty sposób można sprawdzić, czy osoba, która podaje się za rachmistrza, rzeczywiście nim jest. Trzeba tylko zanotować imię, nazwisko oraz numer identyfikatora rachmistrza i skorzystać z wybranej opcji weryfikacji.

Najprościej i najszybciej zapytać rachmistrza o podanie jednej z pięciu ostatnich cyfr naszego numeru PESEL – jeśli odpowie prawidłowo, możemy spokojnie kontynuować rozmowę i przejść do spisu.

Można również skorzystać z aplikacji „Sprawdź rachmistrza”, dostępnej na stronie https://spis.gov.pl/ lub zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i poprosić konsultanta o sprawdzenie danych rachmistrza.

Spam? Sprawdź, czy to nie rachmistrz

Rachmistrz zadzwoni z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Ze względu na skalę przedsięwzięcia nasz aparat telefoniczny może uznać te numery za zagrożenie lub spam. To dlatego, że występuje ciąg tych samych cyfr – są one jednak tak dobrane, żeby łatwo było je zapamiętać.

Jeśli na Twoim telefonie wyświetli się jeden z dwóch wspomnianych numerów, odbierz połączenie bez zbędnych obaw, nawet jeśli widzisz komunikat „Podejrzenie spamu”.

Jeśli nie odebrałeś telefonu od rachmistrza spodziewaj się od niego SMS-a i ponownych prób połączenia.

Dlaczego warto odebrać?

Spis ze wsparciem rachmistrza jest o tyle łatwiejszy, że to rachmistrz prowadzi nas po całym formularzu spisowym. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do treści pytań, możemy od razu poprosić rachmistrza o wyjaśnienie.

Pomoc rachmistrza jest szczególnie przydatna w przypadku osób, które nie czują się zbyt pewnie używając komputera lub telefonu albo w ogóle nie miały styczności z cyfrowym światem. Formularz spisowy jest bowiem dostępny wyłącznie przez Internet – jeśli nie umiemy się spisać samodzielnie, należy bezwzględnie skorzystać z pomocy rachmistrza.

Pamiętaj, że rachmistrz dzwoni w imieniu Głównego Urzędu Statystycznego i robi to w ramach obowiązków służbowych. Nie miej więc do niego o to pretensji. Jeśli masz jakieś wątpliwości, lub nie chcesz się spisać w danej chwili, zakomunikuj to i umów się na inny termin.

Myśl samodzielnie i nie bój się spisu! To nie boli

Nie chcesz się spisać? Uważasz, że spis jest niepotrzebny? Twierdzisz, że to nielegalna inwigilacja i państwo chce znać twój majątek albo wykorzystać zebrane dane do celów podatkowych? Jeśli masz opory, żeby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), przeczytaj, dlaczego warto to zrobić. Dowiedz się, co zyskasz uczestnicząc w spisie, a co stracisz odmawiając udziału.

  1. Nie kieruj się komentarzami czy filmikami z Internetu! Czerp wiedzę o spisie ze sprawdzonych źródeł.

Nie zawsze prawdą są opinie osób, które zabiegają o popularność w Internecie. Czasami możesz natknąć się na informacje krytykujące organizację tego przedsięwzięcia. Wolność prasy gwarantuje dostęp do różnych zdań i opinii. Nigdzie jednak w oficjalnych mediach (również prywatnych) nie znajdziesz informacji nawołujących do bojkotu udziału w spisie. Jeśli ktoś tak czyni, pomyśl w jakim i czyim interesie to robi? Opieraj swoją wiedzę wyłącznie na potwierdzonych materiałach. Można to zrobić na stronie https://spis.gov.pl w aktualnościach i dziale poświęconym najczęściej zadawanym pytaniom. Informacji szukaj też na stronach internetowych gmin i w mediach.

  1. Nie neguj zasadności spisu. Od stu lat przeprowadza się go w Polsce co dekadę.

Spisy organizowane są nie tylko w Polsce i Unii Europejskiej, ale na całym świecie. To, że spisy powszechne są potrzebne, wiedzieli już w starożytności. W naszym kraju spisy są realizowane od wieków, pierwszy został zatwierdzony w trakcie obrad Sejmu Czteroletniego w XVIII w. Od 1921 r. realizowany jest ze stałą częstotliwością. Na przestrzeni dziesięcioleci bez względu na sytuację polityczną i panujące warunki spisy dostarczały informacji o ilości mieszkańców kraju i każdej miejscowości, ich charakterystyce demograficznej i warunkach mieszkaniowych. Po odzyskaniu niepodległości i w okresie rozkwitu dwudziestolecia międzywojennego służyły zaplanowaniu działań umożliwiających odbudowę kraju, po II wojnie światowej pozwalały na ocenę skali strat wojennych, utraty ludności w wyniku działań okupacyjnych oraz zmiany granic i związanych z tym masowych przesiedleń. W kolejnych dziesięcioleciach pokazywały przemiany demograficzne w strukturze wiekowej mieszkańców, liczebności rodzin, wykształceniu, czy źródłach utrzymania i inwalidztwie włączonych do formularza spisowego w 1978 r. To spisy były źródłem informacji kreślącym portret naszego społeczeństwa przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej i po kolejnych latach korzystania z funduszy europejskich. Zawsze liczyła się każda odpowiedź. W obecnie trwającym spisie również liczą się wszyscy, bez względu na wiek, wykształcenie, wyznanie czy pochodzenie.

Osoby, które negują potrzebę przeprowadzania spisu powszechnego, powinny sobie zadać pytanie, co by było, gdyby go nie organizowano? Jak mogłoby funkcjonować nasze państwo bez wiedzy o tym, ile osób w nim mieszka, jak wyglądają nasze rodziny czy w jakich warunkach mieszkamy? Rządzący na poziomie kraju czy gminy, bez względu na to jaką partię reprezentują, korzystają z informacji uzyskanych w spisie przez kolejne 10 lat. Na ich podstawie będą dzielić środki finansowe i podejmować rzetelne decyzje dotyczące dostosowania usług publicznych do potrzeb lokalnych społeczności (m.in. w zakresie infrastruktury i opieki zdrowotnej, edukacji przedszkolnej i szkolnej, działalności placówek bibliotecznych, transportu), uruchamiania programów wsparcia dla bezrobotnych, osób starszych czy wykluczonych cyfrowo. Brak danych zebranych w spisie będzie miał zatem wpływ na przyszłość Twoją i Twoich najbliższych.

  1. Nie odmawiaj uczestnictwa w spisie – jest on legalny i obowiązkowy

Nie jest prawdą, że nikt nie ma prawa pytać o sprawy zawarte w formularzu spisowym. Otóż spis jest legalny. Statystyka publiczna ma do tego pełne prawo na podstawie Ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Dodatkowo, informacje zbierane w spisach powszechnych są wyłączone z obowiązywania przepisów RODO.

Prawdą jest, że spis obejmuje zagadnienia, które są objęte szczególną ochroną: stan zdrowia czy wyznanie religijne. Na te pytania nie musisz odpowiadać. Udzielenie odpowiedzi na pozostałe jest jednak naszym obowiązkiem. Takim samym, jak płacenie podatków.

  1. Nie bój się o swoje dane, są bezpieczne

Nie jest prawdą, że informacje o Tobie zostaną przekazane jakiejkolwiek instytucji czy osobie. To, co jest udostępniane, to wartości uogólnione w postaci wyliczonych wskaźników, sum, średnich. Poza tym wszystkie osoby realizujące prace spisowe obowiązuje tajemnica statystyczna, za złamanie której grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Tajemnica statystyczna jeszcze nigdy w historii nie została złamana. Warto też wiedzieć, że nie każdy pracownik statystyki ma dostęp do danych jednostkowych.

  1. Nie podawaj informacji o swoim majątku – nikt o niego nie zapyta

Nie jest prawdą, że w spisie są pytania o majątek, zarobki, konto bankowe, posiadanie działek, samochodów czy kosztowności. Można to sprawdzić na stronie spis.gov.pl w wykazie pytań. Statystyka publiczna nie interesuje się też legalnością pobytu obcokrajowców. Spis nie będzie wykorzystany do nałożenia nowych podatków czy tworzenia tajnych wykazów.

Jeśli podczas wywiadu padną takie lub podobne pytania to znaczy, że rachmistrz przekroczył swoje uprawnienia lub rozmowa jest prowadzona z nieuprawnioną osobą.

  1. Nie zakładaj z góry, że nie podołasz zadaniu – udział w spisie zajmuje kwadrans

Nie jest prawdą, że udział w spisie jest trudny. Spokojne wypełnienie formularza zajmuje 15 minut. Możesz to zrobić przez komputer lub telefon. Pomoże ci w tym rachmistrz lub – jak wolisz – urzędnik w gminie. Możesz to też zrobić samemu. Wybierz metodę udziału najlepszą dla siebie, na przykład poprzez:

  • Internet i formularz na stronie spis.gov.pl
  • Infolinię 22 729 99 99 i rozmowę z urzędnikiem Urzędu Statystycznego
  • Punkt spisowy i spisanie się z pomocą urzędnika gminnego
  • Rozmowę telefoniczną z rachmistrzem spisowym. Rachmistrz dzwoni z nr. 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

Pamiętaj, że udzielonych i zatwierdzonych odpowiedzi nie można już poprawiać. Dlatego poświęć chwilę na przeczytanie pytań i zastanów się spokojnie, zanim zaznaczysz poprawną odpowiedź.

  1. Nie korzystasz z Internetu – odbierz telefon i zaufaj rachmistrzowi

Nie jest prawdą, że rachmistrz to oszust. Mogą zdarzyć się przypadki podszywania się pod rachmistrza, tak samo jak oszuści podszywają się pod wnuczka, policjanta czy wojskowego. Trzeba być ostrożnym na każdym kroku. Jeśli masz obawy co do rozmowy z rachmistrzem, zweryfikuj jego tożsamość.

Rachmistrz zadzwoni z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Ze względu na skalę przedsięwzięcia niektóre telefony mogą wskazywać te numery jako zagrożenie lub spam. To dlatego, że występuje ciąg tych samych cyfr. Takie numery zostały ustalone, żeby łatwo było je zapamiętać. Jeśli zadzwoni jeden z dwóch wspomnianych numerów, odbierz połączenie bez zbędnych obaw.

Spis ze wsparciem rachmistrza jest o tyle łatwiejszy, że to rachmistrz prowadzi nas po całym formularzu spisowym. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do treści pytań, możemy od razu poprosić rachmistrza o wyjaśnienie.

Pomoc rachmistrza jest szczególnie przydatna w przypadku osób, które nie czują się zbyt pewnie używając telefonu i Internetu albo w ogóle nie miały styczności z cyfrowym światem. Formularz spisowy jest bowiem dostępny wyłącznie przez Internet – jeśli nie umiemy się spisać samodzielnie, należy skorzystać z pomocy rachmistrza.

  1. Nie trać czasu, skorzystaj z fachowej pomocy

Ze wsparcia rachmistrza powinny też skorzystać osoby nie dysponujące nadmiarem wolnego czasu. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że pośpiech i niedokładne czytanie treści pytań na formularzu spisowym są najczęstszą przyczyną pomyłek popełnianych przez mieszkańców przy jego wypełnianiu. W praktyce skutkuje to dodatkowymi telefonami na infolinię spisową i próbą poprawy błędnych zapisów za pośrednictwem konsultanta.

Przeszkolony rachmistrz przeprowadzi nas bezpiecznie przez pytania spisowe, przeczyta je dokładnie wraz z odpowiedziami, wyjaśni wątpliwości, zaznaczy za nas odpowiedzi. Co więcej, odbierając telefon od rachmistrza i spisując się z jego pomocą nie ponosimy kosztu rozmowy. Możemy zatem bez pośpiechu wypełnić formularz i pytać rachmistrza o wszystko, z czym mamy problem.

  1. Nie odkładaj spisu na później, oszczędź sobie stresu

Nie jest prawdą, że zyskasz, jeśli będziesz odwlekać spis w nieskończoność. Może się bowiem okazać, że osób, które zostawiły sobie spis na ostatnią chwilę, jest na tyle dużo, że ograniczona będzie dostępność rachmistrzów i konsultantów telefonicznych. Będzie wprawdzie funkcjonować samospis internetowy, ale w tej opcji nie możemy liczyć na wsparcie rachmistrza i wszystkie wątpliwości będziemy musieli wyjaśnić sami. Odkładanie spraw prostych na ostatnią chwilę, jak pokazuje praktyka, często prowadzi do niepotrzebnych emocji i stresujących sytuacji.

  1. Nie odmawiaj udziału w spisie – odmowa jest zagrożona karą grzywny

Ustawa o statystyce publicznej w artykule 57 jasno określa, że kto wbrew obowiązkowi odmawia udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym podlega grzywnie. Jej wysokość każdorazowo określa sąd w odrębnym postępowaniu administracyjnym. Maksymalna kara grzywny może wynieść nawet 5 000 zł.

Nie bój się spisu, bądź na „TAK”!

  1. Nie kieruj się komentarzami czy filmikami z Internetu! Czerp wiedzę o spisie ze sprawdzonych źródeł.
  2. Nie neguj zasadności spisu. Od stu lat przeprowadza się go w Polsce co dekadę.
  3. Nie odmawiaj uczestnictwa w spisie – jest on legalny i obowiązkowy
  4. Nie bój się o swoje dane, są bezpieczne
  5. Nie podawaj informacji o swoim majątku – nikt o niego nie zapyta
  6. Nie zakładaj z góry, że nie podołasz zadaniu – udział w spisie zajmuje kwadrans
  7. Nie korzystasz z Internetu – odbierz telefon i zaufaj rachmistrzowi
  8. Nie trać czasu, skorzystaj z fachowej pomocy
  9. Nie odkładaj spisu na później, oszczędź sobie stresu
  10. Nie odmawiaj udziału w spisie – odmowa jest zagrożona karą grzywny

„WAKACJE Z JEDYNKĄ – 2021”
PÓŁKOLONIE
W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W KOZIENICACH

Zapisy trwają od 07.06. do 11.06. 2021 w godz. 8.00 – 15.00
dostarczenie dokumentów:
1. Wniosku na półkolonię,
2. Karty zapisu,
3.Oświadczenia o drodze dziecka na półkolonię
do szkoły wejście od ulicy Kościuszki 1 lub przesłaniu scanu dokumentów drogą elektroniczną na adres psp1kozienice@wp.pl       

WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE PÓŁKOLONIE  http://www.psp1.kozienice.pl/polkolonie/


Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy!

Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po, żeby Ci pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Dlatego gdy zobaczysz, że dzwoni 22 828 88 88, odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim! Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym.

Nie jesteś jeszcze w gronie osób spisanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021)? Możesz w takim razie spodziewać się telefonu od rachmistrza. Nie ignoruj tego połączenia i nie odmawiaj pod byle pretekstem. Rachmistrz jest dla Ciebie wsparciem i naprawdę warto skorzystać z jego pomocy.

Dlaczego nie warto odmawiać rachmistrzowi?

Rachmistrz nie jest akwizytorem i nie chce nam niczego sprzedać. Jedynym celem jego pracy jest pomoc mieszkańcom w wypełnieniu obowiązku spisowego. Dlatego warto go wysłuchać i dowiedzieć się, w jaki sposób chce nas wesprzeć.

Spis ze wsparciem rachmistrza jest o tyle łatwiejszy, że to rachmistrz prowadzi nas po całym formularzu spisowym. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do treści pytań, możemy od razu poprosić rachmistrza o wyjaśnienie.

Pomoc rachmistrza jest szczególnie przydatna w przypadku osób, które nie czują się zbyt pewnie używając komputera i Internetu albo w ogóle nie miały styczności z cyfrowym światem. Formularz spisowy jest bowiem dostępny wyłącznie przez Internet – jeśli nie umiemy się spisać samodzielnie, należy bezwzględnie skorzystać z pomocy rachmistrza.

Ze wsparcia rachmistrza powinny też skorzystać osoby nie dysponujące nadmiarem wolnego czasu. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że pośpiech i nie czytanie dokładnie treści pytań na formularzu spisowym są najczęstszą przyczyną pomyłek, popełnianych przez mieszkańców przy jego wypełnianiu. W praktyce skutkuje to dodatkowymi telefonami na Infolinię spisową i próbą poprawy błędnych zapisów za pośrednictwem konsultanta.

Przeszkolony rachmistrz przeprowadzi nas bezpiecznie przez pytania spisowe, przeczyta je dokładnie wraz z odpowiedziami, wyjaśni wątpliwości, zaznaczy za nas odpowiedzi. Uzyskanych informacji nie przekaże nikomu – przed przystąpieniem do pracy podpisuje bowiem specjalne przyrzeczenie o zachowaniu ich w tajemnicy. Ma przy tym świadomość, że jej złamanie grozi karą więzienia do lat 3.

Co więcej, odbierając telefon od rachmistrza i spisując się z jego pomocą nie ponosimy kosztu rozmowy. Możemy zatem bez pośpiechu wypełnić formularz i pytać rachmistrza o wszystko, z czym mamy problem.

Jak sprawdzić, czy to prawdziwy rachmistrz?

Warto pamiętać o zachowaniu ostrożności i sprawdzaniu tożsamości osoby, która do nas telefonuje. Rachmistrzowie spisowi będą dzwonić z dwóch numerów: 22 828 88 88 i 22 279 99 99. Jeśli na wyświetlaczu naszego telefonu pojawi się któryś z tych numerów, oznacza to, że dzwoni rachmistrz i warto odebrać połączenie.

Jeśli jednak dalej mamy wątpliwości, możemy zweryfikować tożsamość rachmistrza dzwoniąc na infolinię pod numer 22 279 99 99 lub korzystając z aplikacji „Sprawdź tożsamość rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl/. Potrzebna jest tylko znajomość imienia, nazwiska i numeru identyfikacyjnego rachmistrza. Mamy też prawo poprosić rachmistrza o podanie jednej z pięciu ostatnich cyfr naszego numeru PESEL – prawdziwy rachmistrz ma dostęp do tej informacji i będzie umiał odpowiedzieć prawidłowo.

Rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, numer dowodu osobistego, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej – takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych. W przypadku wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, należy to zgłosić na infolinię spisową lub do Gminnego Biura Spisowego.

Nie czekaj do września, bo będzie trudniej!

Część osób odmawia rachmistrzom tłumacząc, że w tej chwili nie ma czasu, a spis trwa do końca września i można z tym poczekać. To prawda, ale niekoniecznie wyjdziemy na tym dobrze. We wrześniu może się bowiem okazać, że osób, które zostawiły sobie spis na ostatnią chwilę, jest na tyle dużo, że ograniczona będzie dostępność rachmistrzów. Będzie wprawdzie funkcjonować samospis internetowy, ale w tej opcji nie możemy liczyć na wsparcie rachmistrza i wszystkie wątpliwości będziemy musieli sobie wyjaśnić sami.

Dlatego warto odebrać telefon od rachmistrza i dać sobie pomóc!


OGŁOSZENIE

Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 3 z Oddziałami integracyjnymi w Kozienicach
Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Kozienicach
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozienicach
 informują, że dyżur wakacyjny pełnią:

  • w lipcu od 01.07.2021 r. do 30.07.2021 r.
  • Przedszkole Nr 3, ul . Głowaczowska 45
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach, ul. Kościuszki 1
  • w sierpniu od 02.08.2021 r. do 26.08.2021 r.
  • Przedszkole Nr 5, ul. Batalionów Chłopskich 11

Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny  będzie do pobrania ze stron internetowych placówek dyżurujących oraz z sekretariatu szkoły i przedszkola do którego uczęszcza dziecko od dnia 10 maja 2021r.

www.pp3kozienice.pl

www.przedszkole5kozienice.pl

www.psp1.kozienice.pl

Wypełniony wniosek  zgodnie  z  zasadami organizacji dyżuru wakacyjnego należy złożyć (w przedszkolu/szkole), do którego obecnie uczęszcza dziecko do dnia 21 maja 2021r. do godz. 1500

Informacja o zakwalifikowaniu dziecka na dyżur wakacyjny będzie dostępna w przedszkolu /szkole macierzystej  w dniu 28 maja 2021 r.

Informacja o sposobie opłaty będzie udzielana przez intendentów przedszkoli macierzystych.

Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów oraz zasad organizacji dyżuru wakacyjnego: Załącznik nr 3 do Zarządzenia Nr75/2021 Burmistrza Gminy Kozienice

z dnia 28 kwietnia 2021 r. -> pobierz

Wniosek -> pobierz

Upoważnienie -> pobierz


Zgodnie z zał. nr 1 Zarządzenia Burmistrza Gminy Kozienice nr 14/2021 z dnia 25.01.2021r. od 5 do 7 maja br. trwa rekrutacja uzupełniająca do publicznych przedszkoli w Gminie Kozienice
Rekrutacja dotyczy placówek :
1.      Publiczne Przedszkole Nr 1 „Pod Topolą” w Kozienicach
2.      Publiczne Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach
3.      Publiczne Przedszkole Nr 4 w Kozienicach
4.      PSP Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach
5.       PSP Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach
6.      PSP Nr 4 w Kozienicach
7.      PSP w Janikowie
Szczegółowe zasady rekrutacji na stronie:

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

 Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021) może być dla przestępców okazją do podobnych oszustw i wyłudzeń. Dlatego zachęcamy, by podczas NSP 2021 nie tylko z poczucia odpowiedzialności, ale też dla własnego bezpieczeństwa, jak najszybciej wypełniły obowiązek spisowy i nie czekały na kontakt ze strony rachmistrza.

 NSP 2021 jest organizowany z zachowaniem wszelkich niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Niestety może się jednak zdarzyć, że nieuczciwe osoby spróbują wykorzystać tę okoliczność i będą się podszywać pod rachmistrzów, by wyłudzić jakieś informacje lub pieniądze. Ponieważ najbardziej narażoną na tego typu przestępstwa grupą są seniorzy, warto by jak najszybciej wywiązali się z obowiązku spisowego i zrobili to z własnej inicjatywy przez Internet lub telefonicznie.

Najbezpieczniejszą i najwygodniejszą opcją jest samospis internetowy dostępny na stronie https://spis.gov.pl/. Spis można wypełnić w domu o dowolnej porze i nie trzeba czekać na rachmistrza. O pomoc w wypełnieniu elektronicznego formularza można poprosić kogoś z rodziny lub inną zaufaną osobę.

Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą się spisać w urzędzie gminy/miasta, a także w siedzibie i oddziałach Urzędu Statystycznego w Warszawie (Warszawa, Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom i Siedlce). Dostępne tam będą stanowiska komputerowe do spisu, a pomocą będzie służyć przeszkolony pracownik. Cała procedura będzie się odbywać z zachowaniem wszelkich wymaganych środków ostrożności. Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej telefonicznie sprawdzić dostępność stanowiska spisowego i umówić się na konkretny termin.

Dla osób, które mają problemy z dotarciem do urzędu, przewidziano też inną wygodną i bezpieczną opcję, mianowicie spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Głos lektorki podpowie nam, co mamy zrobić, by rozpocząć spis. Infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych: sami inicjujemy kontakt i nie musimy sprawdzać, czy zgłaszająca się do nas osoba jest prawdziwym rachmistrzem.

Z osobą, która mimo wszystko nie skorzysta z żadnej z tych opcji, skontaktuje się rachmistrz spisowy. Dla zapewnienia swojego bezpieczeństwa można zweryfikować nazwisko oraz numer legitymacji służbowej dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99, w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl.

Jeśli sam nie jesteś seniorem, przekaż te informacje osobom starszym z Twojej rodziny, grona znajomych lub sąsiadów. W przypadku bliskich osób (rodziców lub dziadków) warto zaoferować pomoc w wypełnieniu samospisu internetowego.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/


Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

Droga do spisu przez telefon jest prosta. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Głos lektorki podpowie nam, co mamy zrobić, by rozpocząć spis:

– najpierw trzeba wybrać klawisz „1”, aby wybrać „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”,

– potem znów wciskamy „1”, czyli „Spisz się przez telefon”.

Telefon odbierze pracownik urzędu statystycznego, który będzie po kolei czytać pytania z formularza spisowego i wprowadzi odpowiedzi do systemu. Rozpocznie od pytania o PESEL, konieczny do zalogowania się do aplikacji spisowej.

Infolinia spisowa działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00.

Spis przez telefon jest opcją wygodną i bezpieczną, ponieważ wyklucza kontakt bezpośredni z inną osobą i nie musimy już potwierdzać tożsamości rachmistrza. Szczególnie polecamy to rozwiązanie Seniorom.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych: sami inicjujemy kontakt i nie musimy sprawdzać, czy zgłaszająca się do nas osoba jest prawdziwym rachmistrzem.


Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?

Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!

Z obowiązku spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) możemy się wywiązać już od 1 kwietnia. Wtedy zacznie działać aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać!

Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz komputera? Pomogą urzędnicy

Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Gminy lub Miasta i zgłosić chęć udziału w NSP 2021.  Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik Urzędu.

Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu  spisowego i umówić się w Urzędzie  na konkretną godzinę.

Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Rachmistrz ostatnią deską ratunku

Jeśli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Gminy/Miasta – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty. WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samemu przez Internet w dogodnym dla nas terminie.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/


Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie,

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18.03.2021 r. od 22 marca do 11 kwietnia 2021 r. naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas.
Zmiany te wynikają ze znaczącego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 w całym kraju.
Uczniowie będą pracować zgodnie z tygodniowym planem lekcji obowiązującym w naszej szkole.
Nauczyciele, wychowawcy będą łączyć się online przez platformę Microsoft 365 aplikację Teams w wyznaczonych godzinach zajęć ze swoimi uczniami.
Na dotychczasowych zasadach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, będą funkcjonowały oddziały przedszkolne.

Maria Sampolińska
dyrektor szkoły


 Dyrekcja
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach
informuje:

INORMACJE DLA ÓSMOKLASISTÓW – EGZAMIN PO SZKOLE PODSTAWOWEJ -> więcej


Rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
z Odziałami Integracyjnymi
na rok szkolny 2021/2022

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ -> WIĘCEJ

ZAPISY DZIECI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ -> WIĘCEJ

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO-> WIĘCEJ


OGŁOSZENIE – STYPENDIA SZKOLNE -> POBIERZ


Zapisy na obiady szkolne

Rodzice uczniów klas I – III proszeni są o zapisywanie dzieci na obiady szkolne drogą elektroniczną do dnia 19.01.2021r  na adres e-mail: intendentpsp1@interia.pl

W informacji należy podać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz imię i nazwisko rodzica.

Zapisane dzieci otrzymają abonament obiadowy, oraz rachunek z kwotą do wpłaty, który należy uregulować do dnia 22.01.2021r (wyjątkowo w miesiącu styczniu). Od następnego miesiąca wpłaty należy dokonywać do dnia 10-tego każdego miesiąca. W kolejnych miesiącach uczniowie będą kontynuować wyżywienie bez konieczności ponownego zapisu, do momentu zgłoszenia przez rodzica lub ucznia rezygnacji.


Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych

Do końca Powszechnego Spisu Rolnego zostało już niewiele czasu, a wciąż część rolników nie wywiązała się z obowiązku spisowego. Dla polskiego rolnictwa znaczenie ma KAŻDY wypełniony formularz spisowy, dlatego warto o tym przypominać w gronie swoich sąsiadów i znajomych.

Wielu z Państwa już spisało swoje gospodarstwo rolne pokazując, że zależy Wam na wypełnieniu obowiązku spisowego, że jesteście świadomi wagi tego przedsięwzięcia, wreszcie, że ważny jest dla Was wizerunek waszej gminy na tle pozostałych biorących udział w spisie.

Mamy pełną świadomość, że czas jest trudny i każdy z Państwa przede wszystkim myśli z troską o zdrowiu najbliższych, niepokoi się o przyszłość i stabilność ekonomiczną swoich rodzin. Po dniach pełnych trosk i pracy nie starcza już czasu na spędzenie kilkunastu minut na stronie spisowej.

Zachęcamy jednak, aby te ostatnie dni listopada były wyrazem gminnej mobilizacji. Zbierzcie siły, przełamcie niechęć i wypełnijcie formularz spisowy na https:\\spisrolny.gov.pl.

Tylko do 30 listopada 2020 r. użytkownicy gospodarstw rolnych mają czas, aby wywiązać się z obowiązku spisowego. Tymczasem liczba rolników, którzy nie spisali swoich gospodarstw, pozostaje na Mazowszu dość znacząca. Brak danych z tych gospodarstw oznacza, że władze lokalne i instytucje rolnicze nie będą miały pełnej wiedzy niezbędnej do podejmowania w najbliższej przyszłości działań wspierających rolników.

Co możesz zrobić, żeby to zmienić? Jak zadbać o kompletność wyników spisowych?

Warto zastanowić się, czy wśród Twoich sąsiadów, znajomych lub członków rodziny są osoby, do których informacja o spisie rolnym nie dotarła lub też wiedzą o tym, ale zostawiają spis na ostatnią chwilę. Warto ich zdopingować do szybszego działania, żeby nie przegapili ostatecznego terminu na wypełnienie swojego obowiązku.

Jeśli trafisz w swoim otoczeniu na kogoś, kto nie spisał jeszcze swojego gospodarstwa, zaproponuj samospis internetowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/. To najwygodniejsza i najbezpieczniejsza metoda – wszystko można zrobić w domu w dogodnym dla siebie czasie. WAŻNE – od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji masz tylko 5 dni na dokończenie spisu!

Sąsiadowi lub znajomemu, który nie ma komputera, zasugeruj kontakt z infolinią spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99. Jeśli zgłosi konsultantowi chęć spisania gospodarstwa rolnego, zostanie przekierowany do rachmistrza telefonicznego, który w imieniu rolnika wprowadzi wszystkie informacje do formularza spisowego.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, że nieprzystąpienie do spisu jednej osoby nie ma większego znaczenia, przypominamy: LICZY SIĘ KAŻDY ROLNIK!


Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Pragniemy przypomnieć, że w trakcie nauczania zdalnego pedagog szkolny pozostaje do Waszej dyspozycji.
Jeśli będziecie potrzebowali pomocy, rozmowy ,informacji czy wsparcia, prosimy o kontakt przez e- dziennik .Istnieje również możliwość konsultacji telefonicznej tel. 48 614 53 70 w. 25
Harmonogram dyżuru pedagoga szkolnego :
Pon. 10 – 13
Wtorek 10-13
Środa 10 – 13
czwartek 9-12
Piątek 10-13


PSP NR 1- 22.10. 2020 

UCZNIOWIE I RODZICE

  1. Dzień 30 października i 2 listopada 2020 roku są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych
  2. SZKOŁA W TYM CZASIE W GODZINACH WSKAZANYCH PRZEZ RODZICÓW PEŁNI DYŻUR OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZY
  3. Dzieci w oddziałach przedszkolnych „Zerówka”, „Motyle” i „Biedronki”  realizują zajęcia zgodnie z planem.

PSP NR 1- 12.10. 2020

UCZNIOWIE I RODZICE

1. Dzień 14 października 2020 roku jest wolny od zajęć dydaktycznych.
2. SZKOŁA W TYM CZASIE W GODZINACH WSKAZANYCH PRZEZ RODZICÓW PEŁNI DYŻUR OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZY.
3. Dzieci w oddziałach przedszkolnych „Zerówka”, „Motyle” i „Biedronki”  realizują zajęcia zgodnie z planem.



Rolniku, Twoje dane są bezpieczne!

Powszechny Spis Rolny 2020, tak jak wszystkie prowadzone przez statystykę publiczną badania, jest realizowany z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa i w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne.

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji. Nie ma więc możliwości kradzieży danych zebranych w spisie rolnym.

Informacje zebrane podczas badań statystycznych dotyczące poszczególnych gospodarstw nigdy nie były i nie będą przekazywane żadnym podmiotom zewnętrznym, w tym organom państwowym czy międzynarodowym korporacjom. Bezwzględne zachowanie tajemnicy statystycznej gwarantuje ustawa o statystyce publicznej.

Ponadto osoby wykonujące prace spisowe są również zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Przed przystąpieniem do pracy rachmistrzowie są pouczani o sankcjach za jej niedotrzymanie. Następnie na ręce właściwego komisarza spisowego składają pisemne przyrzeczenie następującej treści: „Przyrzekam, że będę wykonywać swoje prace na rzecz statystyki publicznej z całą rzetelnością, zgodnie z etyką zawodową statystyka, a poznane w czasie ich wykonywania dane jednostkowe zachowam w tajemnicy wobec osób trzecich.”

Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane tylko i wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej.

Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać 

Spis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób.

Najważniejszą i obowiązkową metodą spisową Powszechnego Spisu Rolnego 2020 jest samospis internetowy (aplikacja jest dostępna na stronie https://spisrolny.gov.pl/). Jednak użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dysponują komputerem lub dostępem do Internetu i nie skorzystają ze stanowiska komputerowego utworzonego dla nich w Gminnym Punkcie Spisowym, mogą się spisać przez telefon.

Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00 – 20:00. Przed sięgnięciem po telefon warto przygotować wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego i mieć je przy sobie.

Rolnikom o możliwości spisu telefonicznego będą od 16 września przypominać rachmistrze. Jeśli do nas zadzwonią, warto skorzystać z ich propozycji i wypełnić od razu formularz spisowy.

W przypadku pytań lub wątpliwości co do tożsamości i uprawnień rachmistrza, należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zweryfikować te informacje.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl


Rozpoczął się spis rolny!

Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020.

Spis rolny potrwa do 30 listopada. Najlepiej jednak spisać się już we wrześniu.

Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – najbezpieczniejszy i najbardziej wygodny sposób. Jak się spisać? Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz dostępny od 1 września na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/. Wypełnienie formularza jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Aplikacja spisowa jest dostępna przez 24 godziny na dobę. Dane potrzebne do logowania zostały umieszczone w liście Prezesa GUS.

W razie pytań należy dzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 w.1

Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl

Rolniku, nie masz komputera? Spisz się w Gminnym Punkcie Spisowym!

Jeśli nie posiadasz komputera z dostępem do Internetu, a chcesz dopełnić obowiązku udziału w
Powszechnym Spisie Rolnym, skorzystaj z Gminnego Punktu Spisowego.

Gminny Punkt Spisowy to specjalnie przygotowane miejsce wyposażone w komputer i Internet, przygotowane wyłącznie dla rolników chcących skorzystać z samospisu internetowego – czyli obowiązkowej metody spisowej. Punkt Spisowy będzie zlokalizowany w Urzędzie Miejskim w Kozienicach, ul. Parkowa 5, będzie dostępny w godzinach pracy urzędu.

Przy korzystaniu z Gminnego Punktu Spisowego nie obowiązuje rejonizacja. Najwygodniej i najbliżej będzie oczywiście udać się do Punktu Spisowego w gminie, w której mieszkamy. Mamy jednak pełne prawo skorzystać z tej opcji w każdym urzędzie miasta lub gminy w Polsce.

Funkcjonowanie Gminnych Punktów Spisowych w gminach zlokalizowanych na terenie powiatów objętych obostrzeniami epidemicznymi (obszary żółte i czerwone) będzie zawieszone do czasu zniesienia obostrzeń.


Serdecznie zachęcamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania! Jeśli chcecie poznać świat tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania, wydarzenie Koduj z Gigantami jest właśnie dla Was!
 
Już od 1 września możecie zapisać się na następujące zajęcia:
– SCRATCH – uczestnicy 7-9 lat,
– SCRATCH, APP INVENTOR – uczestnicy 10-12 lat,
– C#, VISUAL STUDIO – uczestnicy powyżej 13. roku życia.
 
Warsztaty będą odbywać się 19. września w Kozienicach.
Sprawdź szczegóły i wypełnij wraz z rodzicem formularz zapisowy, aby zarezerwować miejsce:
 


 

ROZPOCZĘCIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2020/2021
1 września 2020
Godz. 7:00 – 17:00
ZAPRASZAMY DZIECI I RODZICÓW
DO PRZEDSZKOLA „PO SCHODKACH”
GRUPA MOTYLI I BIEDRONEK


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
1 września 2020
/plac szkolny/

ZAPRASZAMY UCZNIÓW na pierwsze spotkanie ze szkołą według następującego planu:

godz. 9.00 – klasy 8

godz. 9.50 – klasy 7

godz. 10.40 – klasy 6

godz. 11.30 – klasy 5 i 4

godz. 12.20 – klasy 3 i 2

godz. 13.10 – klasy 1 i 0

Spotkania odbędą się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem bezpiecznej odległości.

Uczniowie powinni posiadać maseczki.

  • Uczniowie z klas 8, 7, 6 wchodzą do szkoły i wychodzą przez furtkę od ul. Radomskiej.
  • Dzieci i uczniowie z klas 0,1,2,3,4,5 wchodzą przez furtkę od ul. Piaskowej, przechodzą przez korytarz szkoły i wychodzą na wewnętrzny plac szkolny.
  • Wszyscy uczniowie powinni obowiązkowo mieć założoną maseczkę.

Z powodu trwającej pandemii na rozpoczęcie roku zapraszamy uczniów bez osób towarzyszących. W przypadku dzieci z oddziału zerowego i klas pierwszych dozwolona jest obecność jednego opiekuna dla dziecka.
Wszyscy dorośli powinni posiadać maseczki.

ZAPRASZAMY
DYREKCJA SZKOŁY


Powszechny Spis Rolny 2020

Szanowni Państwo,
Już wkrótce, 1 września, w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Gmina Kozienice jako Gminne Biuro Spisowe będzie realizować działania związane z popularyzacją spisu rolnego we współpracy z Urzędem Statystycznym Warszawie.

Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem pozwalającym dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo, a zebrane dane posłużą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych. Dlatego udział w spisie oraz udzielenie dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi jest w najlepszym interesie samych rolników.

Formularz spisowy Powszechnego Spisu Rolnego  jest podzielony na 11 działów. Należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć danego gospodarstwa rolnego.

Spis rolny zostanie przeprowadzony od 1 września do 30 listopada 2020 r, ale pytania spisowe będą dotyczyć stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. lub za okres 12 miesięcy liczony od 2 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. włącznie. Warto poświęcić chwilę na przypomnienie sobie i przygotowanie niezbędnych informacji przed rozpoczęciem spisu.

Zakres tematyczny formularza spisowego (działy):

  • użytkowanie gruntów;
  • powierzchnia zasiewów;
  • zwierzęta gospodarskie;
  • nawożenie;
  • ochrona roślin;
  • budynki gospodarskie;
  • ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze;
  • działalność gospodarcza;
  • struktura dochodów gospodarstwa domowego z użytkownikiem gospodarstwa indywidualnego;
  • aktywność ekonomiczna;
  • chów i hodowla ryb.

Szczegółowy opis poszczególnych działów: https://spisrolny.gov.pl/warto-wiedziec#sppb-addon-wrapper-1595423106376

WAŻNE! W spisie nie będzie pytań o majątek rolników ani o wysokość dochodów. W przypadku dochodów wymagane będzie tylko podanie informacji, jaki w przybliżeniu procentowy udział stanowią dochody z prowadzonej działalności rolniczej, działalności pozarolniczej, pracy najemnej i źródeł niezarobkowych, takich jak emerytury i renty.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl



Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku przedszkolnego -> pobierz

Zakończenie roku szkolnego -> pobierz


INFORMUJĘ RODZICÓW:

  1. ZAJĘCIA SPECJALNE

     Od dnia 18 maja 2020 r. do dnia 7 czerwca 2020 r. dopuszcza się możliwość realizacji zajęć rewalidacyjnych, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, w uzgodnieniu z organem prowadzącym, i za zgodą rodziców dzieci i uczniów posiadających odpowiednio orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych lub opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka; zajęcia te mogą być realizowane w bezpośrednim kontakcie dziecka lub ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia.

Proszę rodziców, aby od dnia 18 maja do 20 maja 2020 roku zgłaszali chęć zorganizowania zajęć tego typu. Po zgłoszeniu dziecka szkoła dokona opracowania procedur, harmonogramu spotkań oraz wystąpi do organu prowadzącego o zgodę na prowadzenie zajęć.

  • Zgłoszenie uczestnictwa należy przekazać w formie elektronicznej poprzez wypełnienie deklaracji znajdującej się na stronie internetowej szkoły.
  1. ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZE DLA UCZNIÓW KLAS I-III

Od 25 maja 2020 roku istnieje możliwość wznowienia zajęć opiekuńczo -wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z możliwością zajęć dydaktycznych;

  • Zgłoszenie uczestnictwa należy przekazać w formie elektronicznej poprzez wypełnienie deklaracji znajdującej się na stronie internetowej szkoły.
  1. KONSULTACJE DLA UCZNIÓW WSZYSTKICH KLAS

Od 1 czerwca 2020 roku istnieje możliwość organizacji konsultacji dla uczniów wszystkich klas ze szkół dla dzieci i młodzieży.

  • Zgłoszenie uczestnictwa należy przekazać w formie elektronicznej poprzez wypełnienie deklaracji znajdującej się na stronie internetowej szkoły.

                                                                                                                    Dyrektor Szkoły


Komunikat Burmistrza dot. otwarcia przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych -> pobierz


INFORMUJEMY, IŻ W DNIACH 06.05.2020 R. DO 08.05.2020 R. DO GODZ. 15.00
TRWA REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH .

PROSIMY O PRZESYŁANIE WNIOSKÓW DROGĄ ELEKTRONICZNĄ NA ADRES psp1kozienice@wp.pl


20 kwietnia 2020

27, 28, 29, 30 KWIETNIA
TO DODATKOWE DNI WOLNE
OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
WSZYSTKIM
UCZNIOM I NAUCZYCIELOM
PRZYJEMNEGO, SPOKOJNEGO I BEZPIECZNEGO RELAKSU I ODPOCZYNKU
Ż
YCZY DYREKCJA SZKOŁY


Szanowni Rodzice

  1. Wszystkie dzieci zapisane do szkoły w formie zgłoszenia, tzn. dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły są przyjęte do klasy pierwszej.
  2. W wyniku rekrutacji /zamieszkanie poza obwodem szkoły/ do klasy pierwszej zakwalifikowały i niezakwalifikowały się dzieci przedstawione na listach.
  3. Rodzice dzieci zakwalifikowanych proszeni są o potwierdzenie woli przyjęcia do naszej placówki w postaci pisemnego oświadczenia.
    Oświadczenie należy przesłać drogą elektroniczną na adres psp1kozienice@wp.pl  do 15 kwietnia 2020 r. do godz. 15.00.
  4. W dniu 16 kwietnia zostaną podane do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Z poważaniem
Dyrekcja Szkoły

Potwierdzenie wyboru przedszkola-> pobierz

Potwierdzenie wyboru szkoły-> pobierz


SZANOWNI RODZICE, OPIEKUNOWIE

W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się konorawirusem COVID 19
w naszej szkole obowiązywała REKRUTACJA elektroniczna.

Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentów w postaci papierowej.

                                                                         Dyrekcja Szkoły


Mazowiecka Policja Apeluje!
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
– rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
– a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.
Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!
Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!


Na prośbę Mazowieckiej Policji
Dyrekcja PSP nr 1 w Kozienicach
przekazuje komunikaty skierowane do: rodziców, opiekunów i uczniów, związane z sytuacją epidemiologiczną.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

dyrektor
Wydziału Biuro Kuratora Oświaty
rzecznik prasowy
Kuratorium Oświaty w Warszawie


24.03.2020

SZANOWNI RODZICE!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20.03.2020 r.
wydłuża się okres zawieszenia zajęć w szkołach i przedszkolach
na terenie całego kraju
do 10 kwietnia 2020 r.


W tym okresie zajęcia lekcyjne realizowane będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Nauczyciele i uczniowie będą pracować zgodnie z tygodniowym planem lekcji obowiązującym w naszej szkole.
W nauczaniu wykorzystana będzie komunikacja za pomocą e-dziennika.
Sposób wykonywania poleceń, zadań, ocenianie będzie się odbywać w sposób określony przez nauczyciela przedmiotu.
Przygotowane przez nauczycieli materiały będą zawierać kolejne treści z podstawy programowej.

SZANOWNI PAŃSTWO!
Wszyscy znaleźliśmy się w niezwykle trudnej sytuacji, prosimy dbajcie o Siebie i Swoje Rodziny.
Wspierajcie swoje dzieci w nauce, pomagajcie im.

PRZESTRZEGAJMY WSZELKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA

                                                                 Z poważaniem – Dyrekcja Szkoły


REKRUTACJA
SZANOWNI RODZICE, OPIEKUNOWIE.

W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się konorawirusem COVID 19
od dnia dzisiejszego, tj. 18 marca 2020 w naszej szkole obowiązuje REKRUTACJA elektroniczna.
Podpisane wnioski w formie skanu lub fotografii należy przesłać na adres e-mailowy szkoły.

Adres: psp1kozienice@wp.pl

Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentów w postaci papierowej.

                                                                         Dyrekcja Szkoły


Wirtualny gabinet peadagogiczny

WSPIERAM , SŁUCHAM , ROZMAWIAM
Otwieramy wirtualny gabinet pedagogiczny dla uczniów i rodziców , którzy potrzebują wsparcia lub pomocy. Jeśli potrzebujesz szczerej rozmowy, siedzisz sam w domu , coś Cię niepokoi, potrzebujesz fachowej pomocy lub po prostu krzepiącego słowa NAPISZ! Kontakt e -dziennik , od poniedziałku do piątku w godzinach 9 -13.
Mamy nadzieję, że razem się wspierając dobrze przeżyjemy czas epidemii.

Pedagog Ewa Mazur


Szanowni rodzice proszę o zapoznanie się z poniższą informacją:

OPIEKA STOMATOLOGICZNA – GMINA KOZIENICE – informacje:

Ustawa z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej na uczniami, nakłada na jednostki samorządu terytorialnego jako organy prowadzące szkoły zorganizowanie opieki stomatologicznej nad uczniami.
W oparciu o przytoczoną ustawę Gmina Kozienice 19 lutego br. podpisała umowę z firmą Corten Medic Tomasz Sikora z siedzibą w Warszawie, ul. Dunikowskiego 10 – na opiekę stomatologiczną nad uczniami.
Realizacja usługi przewiduje dwie możliwości: (zostały podpisane równolegle 2 umowy – dostępne w załączniku)

  • realizację usługi w Dentobusie oraz
  • w placówce stacjonarnej w Radomiu (ul. Beliny – Prażmowskiego 33 A).

Opieka stomatologiczna obejmuje głównie działania profilaktyczne (przede wszystkim: przegląd stomatologiczny, instruktaż higieny jamy ustnej, fluoryzacja). Po wykonaniu przeglądów dzieci otrzymają program leczenia.
Program realizacji profilaktyki obejmuje kilka kroków. Pierwszym krokiem jest zebranie oświadczeń od rodziców wyrażających zgodę na przeprowadzenie profilaktyki stomatologicznej. Oświadczenia przekazane przez rodziców pozwolą zweryfikować liczbę uprawnionych do opieki stomatologicznej uczniów w stosunku do chcących z tej opieki faktycznie korzystać. Uprawnieni do opieki stomatologicznej są dzieci:

6 – latki w przedszkolach i w szkołach podstawowych oraz uczniowie klas I-VIII w szkołach podstawowych).

W celu szybszej realizacji usługi, w większości zakłada się realizację profilaktyki stomatologicznej w szkołach i przedszkolach przez mobilne zespoły stomatologów. Natomiast leczenie może przebiegać wykorzystując dwa możliwe rozwiązania: leczenie w Dentobusie oraz leczenie w placówce Corten Medic w Radomiu.
Rodzice będą mogli umówić ucznia na wizytę w celu leczenia stomatologicznego w placówce
w Radomiu, zaś dla tych, którzy nie będą chcieli skorzystać z tego rozwiązania, będzie możliwość skorzystania z leczenia w Dentobusie po uprzednim ustaleniu harmonogramu przyjazdów Dentobusu.
Wyrażenie zgody na diagnostykę stomatologiczną nie jest tożsame z przynależnością
i obowiązkiem leczenia w Centrum Medycznym Corten Medic. Rodzic ma prawo skierować się do innych placówek medycznych. Podpisana umowa umożliwia dzieciom z Państwa szkoły/przedszkola korzystanie z usług medycznych w Corten Medic ale nie nakłada takiego obowiązku.

Wzór oświadczenia -> pobierz

Zgłoszenia proszę wypełnić , podpisać, zeskanować i przesłać pocztą elektroniczną na adres psp1kozienice@wp.pl do 27.03.2020 r.

Ważne! Badania wykonane będę tylko u dzieci, których rodzice wyrazili zgodę!.

Po zebraniu wszystkich oświadczeń i przekazaniu ich do Corten Medic ustaleny zostanie harmonogramu badań. Rodzic, po przeglądach przeprowadzonych u dziecka otrzyma indywidualny plan leczenia.


SZANOWNI RODZICE PRZEKAZUJEMY INFORMACJĘ
OD PREMIERA RZĄDU!

Od 12 marca do 25 marca szkoła zawiesza zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Od 16 marca do 25 marca szkoła nie pełni opieki na dziećmi i uczniami.

https://www.gov.pl/w…/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach…

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych -> pobierz


BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE!
DO WIADOMOŚCI RODZICÓW I OPIEKUNÓW.

W związku z sytuacją istniejącą w kraju związaną z pojawieniem się koronawirusa w Polsce  wprowadza się w szkole środki ostrożności.

  • Od dnia 10.03.2020 prosi się wszystkich rodziców i opiekunów o doprowadzanie dzieci do szkoły tylko do drzwi wejściowych.
  • Oczekiwanie na dzieci po zakończonych lekcjach odbywa się na placu szkolnym.

W szkole przebywają tylko dzieci, kadra nauczycielska i pracownicy obsługi.

KONTAKT ZE SZKOŁĄ ODBYWA SIĘ ZA POMOCĄ

E-DZIENNIKA ORAZ TELEFONU.

  • Wejście do oddziału przedszkolnego /3,4,5 latki/

i wyjcie obowiązuje od ul. Radomskiej.

  • W sprawie rekrutacji wejście od ul. Kościuszki

Dyrekcja Szkoły


UCZNIOWIE I RODZICE

1.
Dzień 23, 24, 27, 30, 31 grudnia 2019 roku oraz 2, 3, stycznia 2020 roku to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

2.
SZKOŁA W TYM CZASIE W GODZINACH WSKAZANYCH PRZEZ RODZICÓW PEŁNI DYŻUR  OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZY

3.
Dzieci w oddziałach przedszkolnych „Zerówka” „Motyle” i „Biedronki”  realizują zajęcia zgodnie z planem.

 

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2.09.2019

Zimowa przerwa świąteczna 23 – 31. 12.2019

Ferie zimowe 10.02 – 23.02.2020

Wiosenna przerwa świąteczna 9.04 – 14.04.2020

Zakończenie roku szkolnego 26.06.2020

DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH:
31.X.2019
2, 3.I.2020
27, 28, 29, 30.IV.2020
12.VI.2020

DNI OTWARTE SZKOŁY
nauczyciele pełnią dyżur w godz. 17.00 – 18.00 w pierwsze wtorki miesiąca
Klasy 4-6:                              Klasy 1-3:
1.10.2019                             1.10.2019
3.12.2019                             3.03.2020
3.03.2019
7.05.2020
2.06.2020

UCZNIOWIE I RODZICE!
Przedmiot – „wychowanie do życia w rodzinie” tzw. wdż – realizowany będzie od miesiąca października.

      Przedmiot – „doradztwo zawodowe” tzw. w planie D.Z. w kl. 7 – realizowany będzie zawsze w ostatnim tygodniu każdego miesiąca w każdej 7 klasie.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
2019/2020

2 września 2019
Godz. 9.00
/plac szkolny/

W przypadku deszczu rozpoczęcie nowego roku szkolnego – sala sportowa

Stypendium na rok 2019/2020

  • Stypendium szkolne w ramach programu „Pomoc materialna dla uczniów”

Kryteria i terminy -> pobierz

  • Stypendium za wyniki w nauce

Wniosek o przyznanie stypendium Burmistrza Gminy Kozienice za wyniki/osiągnięcia -> pobierz

Szanowni Państwo!

Przypominamy że w dniach 06.05.2019 do 08.05.2019r. trwa rejestracja wniosków w rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli na terenie Gminy Kozienice. Rekrutacja w Kozienicach prowadzona jest przy wykorzystaniu elektronicznego systemu rekrutacyjnego.

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/kozienice/

Rodzic zakładając konto, a następnie logując się do portalu rekrutacyjnego będzie mógł zapoznać się z ofertą placówek w których są jeszcze wolne miejsca i wybrać tą, której oferta najbardziej mu odpowiada. Po zalogowaniu się i dokonaniu wyboru wystarczy tylko wydrukować dokumenty i dostarczyć je do placówki pierwszego wyboru.

Jednocześnie informujemy, iż rodzice dzieci 2,5 letnich mogą złożyć wnioski w wersji papierowej  w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach.

Szanowni Państwo,

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach informuje, iż
w dniu 27.04.2019 r. zostaje zawieszony strajk pracowników oświaty. Zajęcia dydaktyczne będą odbywały się zgodnie z planem lekcyjnym.

Przypominamy, iż dni 29,30.04.2019 r. i 02.05.2019 r. są wolne od zajęć dydaktycznych – szkoła pełni dyżur opiekuńczo-wychowawczy w godzinach 7.00-16.00.

Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.

                                                                                                 Z poważaniem
Maria Sampolińska
Dyrektor PSP nr 1 w Kozienicach

UCZNIOWIE I RODZICE

  1. 29, 30 kwietnia, 2 maja 2019 roku to dni  wolne od zajęć dydaktycznych

    SZKOŁA W  GODZINACH
    7.00 – 16.00
    PEŁNI DYŻUR
    OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZY
  2. Dzieci w oddziale przedszkolnym „0” realizują zajęcia w godz. 8.00 -13.00.
    Dzieci w oddziale „Motyle” i „Biedronki” ” realizują zajęcia zgodnie z planem.

Kozienice, 4 kwietnia 2019 r.

Szanowni Rodzice,

w związku z niekorzystnymi decyzjami w sprawie jakości edukacji, pracownicy oświaty postanowili zaprotestować przeciw dalszym, szkodzącym kształceniu i wychowaniu postanowieniom. Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Powiatowy w Kozienicach poinformował 2 kwietnia 2019 r., że w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Urszuli Kochanowskiej w Kozienicach od 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się akcja strajkowa i będzie trwać do odwołania, jeśli nie zostanie zawarte porozumienie między związkami zawodowymi a rządem.

W referendum przeprowadzonym w dniach 18-19.03.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Urszuli Kochanowskiej w Kozienicach, 80% biorących udział w głosowaniu opowiedziało się za przeprowadzeniem akcji strajkowej. Wiąże się to z trudnościami dla Państwa, Państwa dzieci oraz funkcjonowania szkoły. W związku z taką skalą protestu, niemożliwe może okazać się zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków nauki i pobytu dzieci w szkole.
Mając na uwadze powyższe, proszę o zapewnienie dzieciom opieki w domu w czasie trwania strajku.

W przypadku zamknięcia szkoły, gdy nie ma możliwości zapewnienia opieki dziecku w wieku do 8 lat, rodzice mogą zająć się nim sami i wystąpić o wypłatę zasiłku opiekuńczego. Aby otrzymać zasiłek opiekuńczy należy złożyć w zakładzie pracy następujące dokumenty:

  • oświadczenie rodzica o nieprzewidzianym zamknięciu szkoły,
  • wniosek o wypłatę zasiłku opiekuńczego na druku ZUS Z-15A.

Podstawa prawna: art. 32, ust. 1, pkt 1 lit. a ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych  z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2017 r. poz. 1368 ze zm.).

Bardzo Państwa proszę o zrozumienie tej szczególnej sytuacji, której celem jest troska o jakość edukacji Państwa dzieci.

Informacje dotyczące przebiegu strajku będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły: www.psp1.kozienice.pl oraz przesyłane do Państwa za pomocą dziennika elektronicznego – proszę
o sprawdzanie wiadomości.

                                                                                             Z poważaniem
Maria Sampolińska
Dyrektor PSP nr 1 w Kozienicach

 

INFORMACJA O STRAJKU NAUCZYCIELI



Szanowni Rodzice,

Nauczyciele w ramach swojej pracy troszczą się każdego dnia o dobro Państwa dzieci – przekazują wiedzę, organizują pomoc psychologiczno-pedagogiczną, wyjazdy edukacyjne, zajęcia pozalekcyjne, systematycznie dokształcają się, żeby skuteczniej edukować i pomagać. Pełniąc tę szczególną misję, wkładają całe swoje serce, aby przygotować dzieci
do świadomego i aktywnego udziału w życiu społecznym, zgodnie z wyzwaniami współczesnej cywilizacji. Wszystko to dzieje się z Państwa udziałem, w ramach współpracy związanej z kształceniem i wychowaniem.

Dziś wiele osób, którym Nauczyciele wskazywali drogę i uczyli postaw, podważa godność tego zawodu.

Spowodowało to, że pracownicy oświaty postanowili zawalczyć o jakość edukacji, godność i prestiż zawodu Nauczyciela. W referendum przeprowadzonym w okresie 18.03.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi
w Kozienicach za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się 80 % biorących udział w głosowaniu, gdyby nie zostały spełnione żądane postulaty. Ewentualny strajk, który może rozpocząć się 8 kwietnia, może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Państwa i Państwa dzieci, o czym będziecie Państwo informowani po zapadnięciu decyzji o jego podjęciu.

Bardzo prosimy o zrozumienie i wyrozumiałość, bo celem jest dobra edukacja, a nie ma dobrej edukacji bez dobrych i godnie opłacanych Nauczycieli. To Uczeń jest i zawsze będzie dla dobrego Nauczyciela najważniejszy.

Nauczyciele PSP nr 1 w Kozienicach


INFORMACJA 

dla rodziców dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli,

w których odbędzie się strajk

Przypominamy, że zgodnie z przepisami zaistnienie okoliczności uzasadniających konieczność sprawowania przez pracownika osobistej opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8 z powodu nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza, jest usprawiedliwioną nieobecnością pracownika w pracy. Stanowi tak § 3 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz. 1632). Dowodem usprawiedliwiającym nieobecność w pracy z tego powodu jest oświadczenie pracownika.

Należy pamiętać, że pracownik powinien uprzedzić pracodawcę o przyczynie i przewidywanym okresie nieobecności w pracy, jeżeli przyczyna tej nieobecności jest z góry wiadoma lub możliwa do przewidzenia (przyczyną nieobecności może być ogłoszenie strajku w przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko pracownika).

O nieobecności z takiej przyczyny i przewidywanej długości tej nieobecności, pracownik jest obowiązany zawiadomić pracodawcę niezwłocznie, nie później jednak niż w drugim dniu nieobecności w pracy.

Jeżeli obowiązujący u danego pracodawcy regulamin pracy lub układ zbiorowy pracy nie określa sposobu zawiadomienia pracodawcy o przyczynie nieobecności pracownika w pracy, zawiadomienia tego pracownik dokonuje osobiście lub przez inną osobę, telefonicznie lub za pośrednictwem innego środka łączności albo drogą pocztową, przy czym

za datę zawiadomienia uważa się wtedy datę stempla pocztowego. Niedotrzymanie terminu może być usprawiedliwione szczególnymi okolicznościami uniemożliwiającymi terminowe dopełnienie przez pracownika obowiązku określonego w tym przepisie, zwłaszcza jego obłożną chorobą połączoną z brakiem lub nieobecnością domowników albo innym zdarzeniem losowym.

Okres usprawiedliwionej nieobecności rodzica w pracy z powodu zamknięcia przedszkola lub szkoły, jest okresem, za który pracownik otrzymuje zasiłek opiekuńczy. Wynika to z treści art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (tekst jednolity: Dz. U. z 2017 r., poz. 1368 ze zm.).

Zgodnie z art. 33 ust. 1 pkt 1 ww. ustawy, zasiłek opiekuńczy przysługuje przez okres zwolnienia od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki, w tym przypadku nie dłużej jednak niż przez okres 60 dni w roku kalendarzowym.

Miesięczny zasiłek opiekuńczy wynosi 80% podstawy wymiaru zasiłku (art. 35 ust. 1 ustawy).

Powyższe uprawnienie przysługuje rodzicom, współmałżonkowi albo współmałżonce rodzica oraz osobom, które przysposobiły dziecko lub przyjęły na wychowanie i utrzymanie. Uprawnienie do zasiłku nie przysługuje jednak, gdy inni członkowie rodziny pozostający we wspólnym gospodarstwie domowym, mogą zapewnić dziecku opiekę.


Pismo Burmistrza Gminy Kozienice dot. strajku nauczycieli -> pobierz

 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  • 27, 28, 29 marca 2019 – w tych dniach odbywają się rekolekcje. Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8:00. W klasach realizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zgodnie z planem dnia lub z planem zastępstw.
  • O godz. 8:00 klasy 1, 2, 3, 4 pod opieką przydzielonych nauczycieli wychodzą ze szkoły do kościoła na naukę rekolekcyjną. W kościele nauczyciele sprawują nadzór, a następnie przyprowadzają bezpiecznie do szkoły, w której następuje kontynuacja zajęć opiekuńczo-wychowawczych zgodnie z planem.
  • Klasy 5 i 6 realizują dwie pierwsze godziny w formie zajęć opiekuńczo-wychowawczych, a następnie o godz. 10:00 wychodzą ze szkoły do kościoła na naukę rekolekcyjną. W piątek realizują trzy pierwsze godziny i o godz. 10:30 wychodzą do kościoła. W kościele nauczyciele sprawują nadzór, a  następnie przyprowadzają bezpiecznie do szkoły, w której następuje kontynuacja zajęć opiekuńczo-wychowawczych zgodnie z planem.
  • Uczniowie nie przynoszą w tych dniach tornistrów.
  • Świetlica, pedagog, biblioteka czynne są zgodnie z planem.
  • Jadalnia – obiady gotowane są dla dzieci korzystających ze szkolnych posiłków.
 
 
 
Projekt „Ja w Internecie” – REKRUTACJA

Gmina Kozienice dołączyła do grona instytucji, które włączyły się w Program Polska Cyfrowa, wzmacniający cyfrowe fundamenty społeczno-gospodarczego rozwoju kraju – szeroki dostęp do szybkiego internetu, efektywne i przyjazne użytkownikom e-usługi publiczne oraz rosnący poziom kompetencji cyfrowych społeczeństwa.

Zapraszamy Rodziców i Opiekunów uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w 12 godzinnym szkoleniu.  Przewiduje się realizację szkoleń z następujących modułów:

  1. „Rodzic w Internecie”
  2. „Mój biznes w sieci”
  3. „Moje finanse i transakcje w sieci”
  4. „Działam w sieciach społecznościowych”
  5. „Tworzę własną stronę internetową z wykorzystaniem popularnych kreatorów”
  6. „Rolnik w sieci”
  7. „Kultura w sieci”

Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w jednym module szkolenia.

Zapraszamy do zapisów w sekretariacie szkoły lub u wychowawców klas.

 
INFORMACJA
WYNAJEM SALI SPORTOWEJ
W sekretariacie szkoły w godz. 08.00-15.00 należy złożyć pisemny wniosek o wynajęciu sali w celu prowadzenia zajęć sportowych.
 Harmonogram wykorzystania sali gimnastycznej – PSP nr 1 w Kozienicach -> pobierz

 

Stypendium szkolne

Wniosek -> pobierz

Klauzula RODO -> pobierz

Postanowienie -> pobierz

 

Stypendium na rok 2018/2019

Uchwała Rady Miejskiej w Kozienicach z dnia 27 kwietnia 2017 r. -> pobierz

Regulamin stypendium i wniosek obowiązujący od 2016 r. -> pobierz

Wniosek o przyznanie stypendium Burmistrza Gminy Kozienice za wyniki/osiągnięcia -> pobierz

Oświadczenie w sprawie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach stypendialnych -> pobierz

 

„Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka” na rok szkolny 2018/2019

 

22 czerwca 2018 r. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie rozpoczyna nabór wniosków do projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka” na rok szkolny 2018/2019. Rejestracja wniosków w systemie będzie trwała do 1 lipca br.Dokumenty w wersji papierowej muszą trafić do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie do dnia 10 lipca br.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod numerami telefonów:

(22) 59-79-410/413/430/435/442/449.

Więcej informacji o projekcie możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej: https://stypendia.oeiizk.waw.pl/

Regulamin stypendium -> pobierz

Skip to content